Sófürdő és bőrápolás
Fürdősó
Egy 30 perces himalájai sófürdő salaktalanító hatása megfelel egy három napos gyógy böjtkúrának. A sófürdő koncentrációja minimum 1%-os legyen. Egy normál nagyságú fürdőkádnál (kb. 100 l) szükség van legalább 1kg kristálysóra. Minél magasabb a koncentráció, annál nagyobb a méregtelenítő hatás. A kristálysót tegyük a fürdőkádba és engedjünk rá kevés forró vizet. Ha a só feloldódott engedjük teli a fürdőkádat. A víz hőmérsékletet állítsuk be pontosan 37°C-ra. Ne használjunk se fürdőhabot, se sampont, se szappant. A fürdés időtartama legalább 20 perc legyen. A fürdés után ne öblítsük le testünket, bőrünkről a vizet itassuk le. Pihenjünk ezután fél órát. A sófürdőknél a bőr nem szárad ki, ugyanis a bőr külső szarurétegekben megkötődik a víz. Ezáltal a bőr természetes védőrétege megmarad. Ezért nagyon ajánlatos száraz bőrnél. Sófürdőt kedv és szükség szerint vehetünk.
Alkalmazása:
- Salaktalanítás
- Méregtelenítés
- Homeosztázis aktiválása
- Neurodermatitisz
- Pikkelysömör, psoriasis
- Bőrpanaszok: száraz illetve zsíros bőr
- Stresszoldás
- Kimerültség ellen
- Alvás zavarok ellen
- A szervezet túlsavasodása ellen
- Lábgomba ellen
- Szemölcsre
- Repedezett bőr
- Nőgyógyászati problémák, hüvelygomba, folyás, hüvelyszárazság naponta 3%-os ülőfürdő
Tipp: magasabb koncentrációjú sófürdőt 10% felett többször is felhasználhatjuk Fontos: nyílt sebeknél eleinte alacsony sókoncentrációt válasszunk: 2-3%-ot.
Bőrápolás, arcápolás
Sóoldattal való arcápolás szabályozza a bőr kémhatását és háztartását. A telített sóoldattal nedvesítsünk be egy vattapamacsot és mossuk le vele arcunkat. A sóoldat felvitelét az arcra végezhetjük kézből is. Használjuk a sóoldatot a napi arcápolásra (reggel és este) arckrém helyett.
Alkalmazása:
- Problémás, pattanásos, gyulladásban levő bőr kezelésére
- Ekcémára
- Szemölcsre: egy vattapamacsot a telitett sóoldattal nedvesítsünk be és rögzítsük a kívánt testfelületre.
- Rovarcsípésre: egy benedvesített sókristállyal dörzsöljük be a bőrünket.
- Koncentrált sóoldattal nedvesítsünk be egy ruhadarabot és ezzel borogassuk be a fájós testrészt. A borogatás lehet meleg vagy hideg.
- Hideg borogatásnak
- Artritisre
- Köszvényre
- Rándulásra
- Ficamra
- Zúzódás meleg borogatására
- Arthrosisra
- Kötőszöveti reumás megbetegedések például teniszkönyök forró borogatására
- Máj- és epepanaszokra
- Gyomor- és bélzavarokra
- Vesepanaszokra
Kristalysó-peeling testradír
A kristálysó-peeling egy só-olaj keverék, ami ideális a méregtelenítéshez. A keverék otthon is elkészíthető.
Keszítése:
- 50 gramm finom szemcsés himalája kristálysót
- 50 gramm makadámdió-olajat
- 5 gramm levendula olajat keverjünk össze.
- Ezzel a keverékkel dörzsöljük be egész testünket. A felkenés során többször keverjük fel a mixtúrát. Majd tekerjünk magunk köré egy törülközőt és takarózzunk be. Legalább 30 percen keresztül hagyjuk a peelinget hatni.
- Egy idő után kellemes melegség tölti el szervezetünket, mivel a cellák elkezdenek dolgozni. Végezetül öblítsük le bőrünket langyos vízzel és itassuk szárazra. Egyszer egy héten, vagy szükség esetén többször is elvégezhető.
Alkalmazása:
- Stresszoldás
- Regeneráció
- Bőrproblémák kezelése
- Narancsbőr kezelése
- Pikkelysömör kezelése
- Méregtelenítés
- Salaktalanítás
- Ránctalanítás
Tipp: Szauna vagy gőzfürdő után a kristalysó-peeling különösen hatásos, a só ekkor különösen mélyen tud a nyitott pórusokba hatolni. Az aromaterápiás páragenerátor egy ultrahanggal működő készülék, ami képes a kristálysó oldatot ionizálni. Használatával elért klíma hasonló, mint a tengereknél. A levegőben levő pozitív töltésű porszemeket megköti, így a helység levegőjét megtisztítja. Két órás használat után a helységben egy neutrális rezgésminta épül fel.
Himalájai szaunasó
A himalájai szaunasó méretét tekintve legalkalmasabb sóoldat készítésére. Párologtatása tovább növeli a szaunázás élményét és szervezetünkre gyakorolt jótékony hatását.
Alkalmazása:
- Légúti megbetegedések kezelésére
- Megfázás tüneteinek enyhítésére
- Asztma ellen
- Szénanáthára
- Alvászavarok enyhítésére
- Használata aktiválja szervezetünk öngyógyító mechanizmusait.