Amit a sóról érdemes tudnia
Létezik egy ásvány, amely értékesebb a többinél.
Feloldódik a vízben, de ha elpárolog a víz, újra megjelenik...
Az emberi test ásványi sók összességéből és vízből épül fel. Az anyaméhben levő magzatvíz egy 37°C-os 1 %- os só oldat. A vér és a könny is 1 %-os sóoldat. Az emberi agy 90 %-a víz mely só nélkül egyetlen gondolat megfogalmazására sem lenne képes.
A só alatt, nem a finomított konyhasót értjük, hanem a természetben előforduló természetes egységében meghagyott, bányászott sókat. Nagy különbség van a sók között, aszerint, hogy milyen minőségben és mennyiségben tartalmazzák a különböző elemeket. A természetes egységében meghagyott sókban megtaláljuk a periódusos rendszer mind a 92 természetes elemét -kivéve a nemesgázokat-, és nem csak a nátrium - kloridot tartalmazzák. A só nem más, mint folyékony napenergia, mértani szerkezetben megkötve, ami képes életet létrehozni és fenntartani. Vízből és sóból napfényenergia segítségével létrejöhetnek komplikált molekulakötések, mint pl.: vitaminok, fehérjék.
A só mértani felépítése:
A só kristályos szerkezettel rendelkezik. A só rácsos szerkezete kocka alakú, köbös, ez biztosítja a só információ, illetve rezonancia tároló képességét. Ezekben a cellákban rejlenek a fénykvantumok úgynevezett biofotonok, mint a legtisztább energia. Kb. 250 millió évvel ezelőtt a napfény energiája kiszárította az őstengereket. Ez a potenciális energia van a só kristály rácsaiban tárolva. Víz hozzáadásakor, ezt az energiát felszabadítjuk és a sóban levő elemek ionizálódnak, így kialakul egy "energia tenger", ami csak arra vár, hogy életet adjon, illetve fenntartson.
A só különlegessége:
Ha só kristályt egy pohár vízbe teszünk, az feloldódik. A végtermék egy sóoldat, amely se nem só, se nem víz. Ha ezt az oldatot hagyjuk elpárologni, újra visszakapjuk a só kristályokat. A só, ezen képessége teszi lehetővé, hogy a szervezetünknek a sót nem kell felbontania. Minden nemű élelmiszert először fel kell bontanunk építő elemeire, hogy abból valami mást, ujjat képezzünk.
A keményítő átalakul cukorrá, fehérje aminosavakká, a zsír glicerinné. A só marad só, ionos formájában, a sóoldatból mindig közvetlenül a rendelkezésünkre áll.
- A só koncentráció biztosítja a vérplazma állandó ozmotikus nyomását, amely a vér és szövetek közötti anyagcserét teszi lehetővé. - Az idegrostok csak akkor képesek az impulzusok továbbítására, ha a sóban levő Kálium és Nátrium elemek jelen vannak. A só egy olyan különleges képességekkel és tulajdonságokkal megáldott élelmiszer, mely az élethez nélkülözhetetlen.
A természetes egységében meghagyott kristálysóban megtaláljuk mindazt, ami esetleg hiányzik szervezetünknek pl.: nyomelemek, frekvenciaminta. Azt hogy a só életfontosságú, már őseink is tudták. A só lelőhelyeket mindig gondosan őrizték, aki a sóval rendelkezett annak hatalma és pénze volt. A sót fehér aranynak is nevezték. A himalájai kristálysó ismereteink szerint a legtisztább és legjótékonyabb só. Megközelítőleg 250 millió évvel ezelőtt keletkezett. A Nap elpárologtatta az ősóceánt, az óceántól elkülönülő öblökben teljesen tiszta kristálysót hagyva hátra. Ezek a só-szigetek a Himalája hegység keletkezésekor, körülbelül 70 millió évvel ezelőtt részben a föld mélyére kerültek, ahol nagy nyomás alatt összepréselődtek. Így ez a só azokból az időkből származik, amikor a Föld még ősi, természetes egyensúlyban volt, nem a jelenkor szennyezett tengereiből nyerik lepárlással. Ma ez a kristálysó a Himalája mélyén eltemetve található, és a mai napig természetes módon, kézzel bányásszák.
Mit étkezési só ízesíthetjük vele ételeinket, főzhetünk rajta, készíthetünk ivókúrát, de külsőleg is alkalmazhatjuk bőrápolásra (peeling), szaunázáshoz, sófürdő készítéséhez.
|